portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Zaczarowany Młyn - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Zaczarowany Młyn - sprawy osiedlowe » Forum » Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sarukk 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Kwi 06, 2013 21:06
Posty: 13
Skąd: Kraków / 5a

PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 16:35    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

To nie jest numer rejestracyjny pojazdu, tylko numer karty parkingowej dla niepełnosprawnych. Karta nie jest przypisana do samochodu tylko do osoby.
pucydron 
   

Bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Czw Lis 15, 2012 21:19
Posty: 25
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 21:23    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Brawo ! Brawo ! Pochwalam takie akcje fotograficzne. Sami dla siebie bądźmy Strażą Miejską i reagujmy.
Sposób przyjęty na forum wydaje się być niezły. A jakie są inne opinie ?

PS. Faktycznie to raczej nie jest nr rejestracyjny.
marcines 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 23, 2011 12:50
Posty: 21
Skąd: Krk

PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 22:10    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Powiało grozą. Zastanawiałem się, kiedy żal tak mocno komuś coś ściśnie, że przejedzie mi po aucie kluczem, albo wyleje ten żal tutaj.

demiko napisał:
Mentalność mentalnością, a hipokryzja hipokryzją. Ty również, drogi sąsiedzie Marcinesie, parkowałeś niejednokrotnie w okresie - zdaje się - blisko dwóch lat na miejscach dla niepełnosprawnych, nie posiadając chyba wówczas odpowiednich uprawnień (?). Nie wspominając już o tym, ile samochodów, sąsiedzie, parkowałeś łącznie pod blokiem.

Oczywiście że parkowałem. Nieformalna umowa między mieszkańcami była taka, że dopóki nie ma osób uprawnionych, parkujemy wszyscy. A jak dostałem przepustkę, poprosiłem wszystkich o pozostawianie mi jednego miejsca. Pozostałe trzy mogły być zajmowane - nie miałem z tym problemu. Byli tacy co to szanowali, ale i tacy co mieli to gdzieś. Więc po pół roku proszenia się załatwiłem sprawę inaczej. Co tu nazywasz hipokryzją? Jak byś postąpił na moim miejscu? Zastanów się w ogóle, czy chciałbyś na nim być!!!
A uwag na temat ilości aut to już w ogóle nie rozumiem. Jaki przepis tym łamię? Czy tylko kolę Twoje zazdrosne oko?

jedrekf napisał:
Jedno miejsce moim zdaniem można przeznaczyć dla cywilnych parkujących, a jedno zostawić dla "odwiedzających" posiadających stosowne uprawnienia.

Tak to powinno wyglądać. Miejsca powinny być dodawane w miarę zapotrzebowania. Ale obawiam się, że obecny stan rzeczy wymuszają przepisy. Nie mniej jednak można zapytać DomBud.

mentol24 napisał:
Marcins domyślam się, że Twój samochód ma rejestrację GWO 2007 a na "Twojej" karcie parkingowej dla osoby niepełnosprawnej widnieje rejestracja: KR 35351 więc coś tu chyba jest nie tak.

Gratuluję Szerloku... Widzę, że posiadasz dobrodziejstwo jakim jest internet. Proponuję poświęcić 5min. na zapoznanie się z tematem zanim się w nim wypowiesz, to może następnym razem nie będziesz się kompromitował.

mentol24 napisał:
(...) byś dowiedział się jaka jest kara za posługiwanie się "lewą" kartą dla niepełnosprawnych:


Nie dbam o to, bo mnie to nie dotyczy. Szczyt chamstwa i prostactwa. Jak Ci coś nie gra, to dzwoń i wzywaj. Gdzie chcesz i kogo chcesz. Kompromituj się na jeszcze szerszą skalę.
Yagoda 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Maj 11, 2012 22:49
Posty: 21
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Lis 20, 2013 23:28    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

No, to już wszystko jest jasne. Czy ma ktoś jeszcze jakieś pytania?

No to podsumujmy:
1. Na chodnikach obowiązuje całkowity zakaz parkowania.
2. W miejscach uprzywilejowanych parkują wyłącznie osoby uprzywilejowane.
3. Parkowanie w pozostałych miejscach przeznaczonych do parkowania jest dozwolone. Smile ...Pod warunkiem, że miejsce jest wolne.
4. W przypadku braku wolnych miejsc do parkowania patrz punkt 1 i 2. Smile
jedrekf 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Mar 23, 2013 15:43
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 8:35    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Yagoda napisał:
No, to już wszystko jest jasne. Czy ma ktoś jeszcze jakieś pytania?

No to podsumujmy:
1. Na chodnikach obowiązuje całkowity zakaz parkowania.
2. W miejscach uprzywilejowanych parkują wyłącznie osoby uprzywilejowane.
3. Parkowanie w pozostałych miejscach przeznaczonych do parkowania jest dozwolone. Smile ...Pod warunkiem, że miejsce jest wolne.
4. W przypadku braku wolnych miejsc do parkowania patrz punkt 1 i 2. Smile


Pani Yagodo, może niech Pani wywiesi listę na każdej klatce, to każdy z mieszkańców się podpisze Hyhy

Rozumiem, że zezwolenie na punkt 3 i 4 dała Pani sobie sama Smile Rotfl

Dziękuje w imieniu mieszkańców!

Co do miejsc uprzywilejowanych to moim zdaniem wygodniej by było dla osób "uprzywilejowanych", żeby wymalować koperty pod klatką... zawsze to bliżej. Wiem, że Pan o którym tutaj mowa (podpatrzyłem kiedyś jak podjechał), musi chodzić z tego miejsca na drugą stronę ulicy osiedlowej, więc chyba nie jest to dla niego wygodne...

A co do ich zajętości dopóki nie będzie oficjalnej informacji od wspólnoty, albo od wielbionego przez Panią w każdym poście DOM-BUD proponuję zostawić egzekwowanie przepisów osobom do tego przeznaczonym.
Raffle 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 15:27
Posty: 21
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 11:02    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Yagoda napisał:
No, to już wszystko jest jasne. Czy ma ktoś jeszcze jakieś pytania?

No to podsumujmy:
1. Na chodnikach obowiązuje całkowity zakaz parkowania.
2. W miejscach uprzywilejowanych parkują wyłącznie osoby uprzywilejowane.
3. Parkowanie w pozostałych miejscach przeznaczonych do parkowania jest dozwolone. Smile ...Pod warunkiem, że miejsce jest wolne.
4. W przypadku braku wolnych miejsc do parkowania patrz punkt 1 i 2. Smile
Pani Yagodo, jak wnioskuje po wypowiedziach, zdazyla sie juz Pani mianowac osiedlowa strazniczka. Moze w zwiazku z powyzszym udaloby sie Pani rozwiazac problem mlodziezy pijacej wieczorami alkohol na terenie osiedla (mowa tu o garazach i zaulku przy wjezdzie na osiedle), pozostawiajacej smieci gdzie popadnie, jak rowniez przewijajacego sie przez nasz teren nieciekawego towarzystwa. Mysle ze bezpieczenstwo to podstawa i milo by bylo, gdyby mozna bylo sie skupic na istotniejszych kwestiach, a niektore pozostawic administracji, tj. osobom do tego upowaznionym, jak juz slusznie zdazyl zauwazyc moj przedmowca.
marcines 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 23, 2011 12:50
Posty: 21
Skąd: Krk

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 15:57    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

jedrekf napisał:
Co do miejsc uprzywilejowanych to moim zdaniem wygodniej by było dla osób "uprzywilejowanych", żeby wymalować koperty pod klatką... zawsze to bliżej. Wiem, że Pan o którym tutaj mowa (podpatrzyłem kiedyś jak podjechał), musi chodzić z tego miejsca na drugą stronę ulicy osiedlowej, więc chyba nie jest to dla niego wygodne...


Ujmująca jest ta troska o moją osobę, ale wolałbym już przestać być na osiedlu bacznie obserwowanym zjawiskiem. Jak zapewne zdołał Pan "podpatrzeć" poruszam bez najmniejszych problemów (i tu uwaga do niektórych - to też nie musi oznaczać że karta jest "lewa"), więc obecne usytuowanie tych miejsc w niczym mi nie przeszkadza. Znajdują się one w centralnym punkcie osiedla tak, żeby do każdej klatki było od nich względnie blisko. Nie widzę sensu przesuwania ich pod konkretną klatkę bo za chwile takie miejsce może być potrzebne komuś z zupełnie innej klatki. I wtedy taka osoba będzie miała daleko.

Generalnie temat do zamknięcia bo kwestia została wyjaśniona Ale zanim to nastąpi prosiłbym Pana mentol24 o usunięcie ze swojego posta dowodów mojej zbrodni, czyli zdjęć mojego auta zamieszczonych z widocznymi numerami rejestracyjnymi.
jedrekf 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Mar 23, 2013 15:43
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Lis 27, 2013 18:53    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

marcines napisał:
jedrekf napisał:
Co do miejsc uprzywilejowanych to moim zdaniem wygodniej by było dla osób "uprzywilejowanych", żeby wymalować koperty pod klatką... zawsze to bliżej. Wiem, że Pan o którym tutaj mowa (podpatrzyłem kiedyś jak podjechał), musi chodzić z tego miejsca na drugą stronę ulicy osiedlowej, więc chyba nie jest to dla niego wygodne...


Ujmująca jest ta troska o moją osobę, ale wolałbym już przestać być na osiedlu bacznie obserwowanym zjawiskiem. Jak zapewne zdołał Pan "podpatrzeć" poruszam bez najmniejszych problemów (i tu uwaga do niektórych - to też nie musi oznaczać że karta jest "lewa"), więc obecne usytuowanie tych miejsc w niczym mi nie przeszkadza. Znajdują się one w centralnym punkcie osiedla tak, żeby do każdej klatki było od nich względnie blisko. Nie widzę sensu przesuwania ich pod konkretną klatkę bo za chwile takie miejsce może być potrzebne komuś z zupełnie innej klatki. I wtedy taka osoba będzie miała daleko.

Generalnie temat do zamknięcia bo kwestia została wyjaśniona Ale zanim to nastąpi prosiłbym Pana mentol24 o usunięcie ze swojego posta dowodów mojej zbrodni, czyli zdjęć mojego auta zamieszczonych z widocznymi numerami rejestracyjnymi.


Widzę, że potraktował Pan mój post jako atak. Podjechałem w tym samym czasie, auto skojarzyłem z posta. Nie interesuje mnie co jest powodem tego że parkuje Pan na miejscu "uprzywilejowanym". Pod klatką jest wygodniej, a dla mieszkańców plus jest taki, że z tych 3ech miejsc "uprzywilejowanych" można zrobić 4 zwykłe. Więc rachunek jest prosty, przesunięcie go pod klatkę dodaje nam 1 miejsce.
marcines 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 23, 2011 12:50
Posty: 21
Skąd: Krk

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 14:59    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Nie odebrałem Pana wypowiedzi jako atak. Ale może faktycznie byłem zbyt ofensywny. Ten temat tak na mnie działa. Jak widzę, co niektórzy wypisują to skacze mi ciśnienie.

Ciekawe czy jest jeszcze takie miejsce na świecie, gdzie właściciele samochodów prawidłowo zaparkowanych na miejscach dla niepełnosprawnych muszą się z tego tłumaczyć.

A wracając do przenosin tych miejsc - mi jest wszystko jedno. Ale może
to być niemożliwe ze względy na fakt, że miejsca wzdłuż chodnika nie są wyznaczonymi miejscami parkingowymi. Druga sprawa to to, że takie przenosiny to jakiś koszt, który ostatecznie spadnie na mieszkańców, a zyskiem z tego będzie jedno dodatkowe miejsce. Czy to coś zmieni? Na oko jeszcze połowa mieszkań na osiedlu jest niesprzedana. Takie zabiegi nie rozwiążą problemów które nas czekają w najbliższym czasie. Wiele pomogłoby uruchomienie parkingu na garażach, ale to jak wiemy się nie uda, bo miejsca te są oferowane wraz z garażami ich nabywcom. To dopiero nonsens.
mieszkaniec-tomek 
   

Początkujacy


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 25, 2013 9:31
Posty: 6
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 10:31    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Sprawa konieczności pustego parkingu znów powraca i w ramach dobrych stosunków sąsiedzkich zaczynamy zapraszać straż miejską na wieczorne wizyty...
Sylwiushek 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Paź 30, 2013 20:48
Posty: 5
Skąd: Kaczary 9

PostWysłany: Pią Gru 26, 2014 20:42    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Czy Właściciele Białego Hynduia i Czarnej Insignii to inwalidzi czy oszusci, których musi pouczyć straż miejska? Widzę, że samochodami zajezdzaja szczęśliwe rodzinki, może się mylę? Oburza mnie ta bezczelność i chyba czas to ukrocic.
Alkalk 
   

Nowy na forum


Wiek: 41
Dołączył: Pią Maj 06, 2016 15:38
Posty: 1
Skąd: Krk

PostWysłany: Pią Maj 06, 2016 15:46    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

W razie wątpliwości - obowiązujący od lipca 2014 (!) wzór karty parkingowej dla osób z niepełnosprawnością (poprzednie, mniejsze straciły ważność!):


wiktorkrk 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Sie 22, 2014 14:09
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 15, 2018 21:32    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Witam. Chciałbym wrócić do tematu miejsc dla osób uprzywilejowanych. Oczywiście jest za tym aby miejsca były i to w odpowiedniej ilości w zależności od zapotrzebowania. Natomiast sprawą bardzo istotną jest sposób z ich korzystania. A mianowicie chodzi o sposób ich zajmowania przez osoby ze stosowanym pozwoleniem. W grę wchodzi prosta matematyka - zajmując miejsce inne niż przygotowane dla takiej osoby a zostawiając miejsce uprzywilejowane puste zajmujesz 2 stanowiska. Miejsce przygotowane stoi puste bo osoby bez zezwoleń nie mogą z niego skorzystać !! Nie powinno korzystać się z tego miejsca tylko wtedy gdy nie masz miejsca nigdzie indziej - chodzi o dobrą współprace i korzyść dla wszystkich. Gorąca prośba żeby pomyśleć również o innych mieszkańcach.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama